SSS

SSS
SIK SORULAN SORULAR
NEDEN BAYRAM TOHUM ?

Uzmanlık alanı olan soğan tohumu üretiminde referans firma kabul edilen Bayram Tohum, 40 yılı aşkın süredir ürettiği yüksek kaliteli soğan tohumları ile ülkemizde ve dünya genelinde soğan üreticilerinin tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.
 

Firmamız üretmekte olduğu sarı, kahverengi, mor, beyaz kabuklu uzun gün, uzun orta gün ve kısa gün soğan çeşitleriyle dünyada soğan üretilen her ülkeye/bölgeye hitap etmektedir.

KISA GÜN SOĞAN TOHUMLARI NEDİR ?

Baş oluşumu için günlük 10-12 saat gün uzunluğuna gereksinim duyan çeşitlerdir. Kısa gün çeşitleri taze tüketime uygundur, depo ömürleri kısadır. Ülkemizde kısa gün çeşitlerinin yetiştirildiği başlıca bölgeler Adana, Reyhanlı/Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa’dır

ORTA UZUN GÜN SOĞAN TOHUMLARI NEDİR ?

Baş oluşumu için günlük 12-14 saat gün uzunluğuna gereksinim duyan çeşitlerdir. Uzun süre depolanabilen uzun orta gün çeşitleri bulunmakla beraber, özellikle erkenci uzun orta gün çeşitleri taze tüketime uygundur ve depo ömürleri kısadır. Ülkemizde uzun orta gün çeşitlerinin yetiştirildiği başlıca bölgeler Amasya, Tokat, Çorum, Sandıklı/Afyon, Ereğli/Konya, Polatlı/Ankara ve Şereflikoçhisar/Ankara’dır.

UZUN GÜN SOĞAN TOHUMLARI NEDİR ?

Baş oluşumu için günlük 14-16 saat gün uzunluğuna gereksinim duyan çeşitlerdir. Uzun gün çeşitleri depolamaya uygundur, depo ömürleri uzundur. Ülkemizde uzun orta gün çeşitlerinin yetiştirildiği başlıca bölgeler Eskişehir, Amasya, Tokat, Çorum, Sandıklı/Afyon, Ereğli/Konya, Polatlı/Ankara, Şereflikoçhisar/Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır’dır

TOHUMDA TECRÜBE

26
Çeşit Tohum
42
Ülkede Faaliyet
35
Yıllık Tecrübe